WC odsávanie - Hurokán.SK
 Kapcsolatfelvétel:

  +421 905 585 373
 
  www.hurokan.sk

Často kladené otázky (FAQ)

Ďakujeme Vám za otázky, vždy Vám radi odpovieme. Najčastejšie kladené otázky od našich zákazníkov:

*(ak ste prišli od "Rýchleho prehľadu" tak body 1. - 5. môžete vynechať)
 
1. Čo je systém HUROKÁN?
Systém HUROKÁN je Hygienické zariadenie, ktoré zmení vašu toaletu za bezpachovú, bez použitia chemických látok. Jeho konštrukcia a princíp fungovania bola medzinárodne patentovaná.
Systém HUROKÁN odsávacie zariadenie môže byť použité aj ako vetracie zariadenie.
 
2. Ako funguje systém HUROKÁN?
Systém HUROKÁN odsáva nepríjemné pachy a vznášajúce sa baktérie priamo od miesta vzniku z toaletnej misy (spod lemu ), takto sa nemôžu dostať do širšieho prostredia. Okolité  prostredie zostáva príjemné, čisté a bez baktérií.
 
3. Kam zmiznú pachy?
Pachy z toaletnej misy sa dostanú do odpadovej kanalizácie.
 
4. Kde všade sa dá systém HUROKÁN zabudovať?
Systém HUROKÁN je možné  zabudovať do nových toaliet, ale aj do cca. 96% už fungujúcich toaliet.
 
5. Ak je systém HUROKÁN práve mimo činnosti, môžu sa dostať pachy a baktérie z kanalizácie naspäť do miestnosti?
Nie, lebo v prípade nečinnosti systému HUROKÁN jeho vodný ventil (princíp sifónu), ktorý je zabudovaný práve kvôli tejto funkcii , je v zavretej polohe, a tým zabráni spätnému prúdeniu pachov a baktérií.
 
6. Prečo používame kanalizáciu na odvádzanie pachov?
V prípade použitia odvetrávacieho komína, vplyvom vonkajšieho tlaku, sa  v komíne na organických látkach usadené baktérie môžu dostať naspäť do miestnosti a môžu zapríčiniť rôzne infekcie. (spätná klapka nezatvára dokonale)
Realizácia odvádzania pachov do kanalizácie je jednoduchá, preto je aj lacnejšia. Vďaka vodnému ventilu sa pachy a baktérie z kanalizácie  nedostanú späť do vnútorného priestoru.
 
7. Zabezpečí aj vetranie?
Áno, počas fungovania zabezpečí aj vetranie. Samozrejme, k vetraniu je treba zosúladiť oneskorenie vypínania zariadenia v súlade s  veľkosťou priestoru. (Oneskorenie vypínania pohybového senzoru je možné nastaviť väčšinou medzi 0 až 10 minút)
 
8. Ako je možné zapnúť a vypnúť HUROKÁN?
Fungovanie systému HUROKÁN je pomocou pohybového senzoru úplne automatické. Keď sníma pohyb, automaticky sa zapne a počas používania toalety funguje nepretržite. Ak osoba opustí priestor, systém HUROKÁN pokračuje vo vetraní a podľa vopred nastaveného času sa automaticky vypne.
 
9. Medzi akými hranicami je možné nastaviť oneskorenie vypínania?
Oneskorenie vypínania je možné nastaviť medzi 0 až 10 minút od posledného snímaného pohybu (závisí od typu použitého senzoru)
 
10. Prečo ja potrebujem systém HUROKÁN?
V dnešnom modernom a náročnom svete sa vďaka systému HUROKÁN, otvorila možnosť realizácie trvalo bezpachového prostredia bez použitia chemických látok. Vy a vaša rodina máte právo na príjemné a zdravé prostredie.
 
11. Koľko času je potrebné na montáž systému HUROKÁN?
Čas montáže je cca 1 až 3 hodiny, podľa daných podmienok a zvoleného typu.
 
12. Akú údržbu systém vyžaduje a ako často ju treba vykonať?
Vďaka vysokej technickej úrovni systém HUROKÁN nepotrebuje žiadnu údržbu.
 
13. Kde všade je odporúčané montovať systém HUROKÁN?
Odporúčame nielen do bytov, ale na všetky miesta, kde sú namontované toalety, kde je požiadavkou zdravé  prostredie bez baktérií a zápachov. V školách, na pracoviskách, na úradoch, v hoteloch, v domovoch a všade kde nechceme nepríjemnými zápachmi a baktériami zamoriť okolité prostredie.
 
14. Aká je dodacia lehota?
Dodaciu lehotu je možné zosúladiť na telefónnom čísle 0905 585 373 alebo na
e-mailovej adrese : hurokansk@gmail.com
 
15. Čo sa stane s toaletnou misou?
Pri montáži systému HUROKÁN toaletnú misu v niektorých prípadoch odmontujú, potom namontujú naspäť na svoje miesto.
 
16. Na našej kúpeľni máme okno. Čo s tým získame ak namontujeme systém HUROKÁN?

Cez otvorené okná vzduch prúdi von a späť, podľa aktuálneho tlaku vnútri a vonku. Ak je vnútorný tlak väčší, tak vzduch prúdi smerom von a v zime sa tým stráca teplo (teplo=peniaze). Osoba v miestnosti ale musí vnútri zniesť nepríjemné zápachy...
Ak v zimnom období okno ostane otvorené to môže byť veľmi nepríjemné, dokonca zdraviu škodlivé!

Ak je vonkajší tlak väčší, tak prievan zatlačí nepríjemné zápachy a baktérie do predsiene a do ostatných miestností. Takto odstránenie zápachu vôbec nie je doriešené, možno už s tým máte skúsenosti aj vy ;-)
Hore uvedené problémy systém HUROKÁN spoľahlivo vyrieši k vašej spokojnosti a k spokojnosti vašich hostí, lebo zabráni úniku zápachov a baktérií z toalety do priestoru. Popritom ale zabezpečí vetranie.
Získate úsporu energie, v zime nemusíte mať otvorené okno s čím sa zvýši komfort použitia toalety.
 
17. V našom dome/byte máme vetranie s rekuperáciou. Čo s tým získame ak namontujeme systém HUROKÁN?
Hurokán odstraňuje zápachy a vznášajúce sa baktérie priamo z toaletnej misy, tie sa nedostanú von z toaletnej misy. Nemôže sa Vám stať, že sa dostanú pri otváraní dverí do ďalších priestorov. Vlhkosť z toaliet s prachom a baktérie infikujú časť vetrávacieho systému, čo vedie k potrebe častejšej výmeny filtrov.
 
18. Je systém HUROKÁN bezpečný?       
Áno systém HUROKÁN je bezpečný, má certifikát od TÜV Rheinland. Môžu ho bezpečne používať maloleté deti, dospelí aj starší ľudia.
 
19. Dá sa počuť rušivý zvuk?
Dá sa počuť oveľa tichší zvuk ako u bežných vetracích ventilátorov, takže nie je to rušivé. Prejav zvuku závisí od typu toalety a od rozmerov splachovacích otvorov.
 
20. Aké prostriedky potrebujem k funkcii zariadenia a ako často. Koľko stoja?
Počas životnosti systému HUROKÁN nepotrebujete žiadne prostriedky ani chemikálie, takže okrem zaobstarávacích nákladov nemusíte rátať s ďalšími nákladmi.
 
21. Akú má elektrickú spotrebu?
Systém HUROKÁN má výkon 36 až 42W, cca. ako klasická žiarovka 40W.
 
22. Čo sa stane v prípade výpadku elektriny?
Dnešná civilizácia bohužiaľ nefunguje bez elektriny, ani systém HUROKÁN nefunguje. V prípade výpadku elektriny toaletu môžete používať bežným spôsobom, len sa Vám môžu vrátiť staré spomienky, kedy ste ešte museli znášať „vôňu“ chemických látok zmiešaných so zápachmi a baktériami.
 
23. Aký vplyv vyvolá systém HUROKÁN?
Zabezpečí skultúrnenie používaného prostredia, zdravý a príjemný pocit.
 
24. V čom sa líši systém HUROKÁN od bežných odsávacích zariadení zápachov?
– Systém HUROKÁN odsáva nepríjemné zápachy z toaletnej misy a tak sa tie nedostanú do okolitého prostredia.
– Systém HUROKÁN odvedie zápachy a vznášajúce sa baktérie do kanalizácie, patentovaný vodný ventil zabráni, aby sa zápachy z kanalizácie dostali späť.
– klasické odsávacie zariadenia odvádzajú zápachy cez potrubia alebo cez odvetrávací komín. Usadeniny v potrubí alebo v odvetrávacom komíne, prach, organické látky a na nich žijúce baktérie sa vplyvom tlakových rozdielov (nárazy vetra) môžu dostať naspäť do priestoru a môžu zapríčiniť rôzne infekcie.
 – Systém funguje automaticky a vďaka vysokej technickej úrovni nepotrebuje žiadnu údržbu.
 
25. Škodí zdraviu?
Nie, práve naopak, systém HUROKÁN náš organizmus ochráni od nezdravých, škodlivých – prirodzených a chemických – látok a zápachov, od vznášajúcich sa baktérií aj od alergénov.

26. Čo ak som už zakúpil "Geberit"?
HUROKÁN je možné kombinovať s rôznymi značkami a prevedeniami sanitárnej techniky, kontaktujte nás a zabezpečíme pre Vás vhodné riešenie!

Do fotogalériePre výber druhu, kliknite sem!