WC odsávanie - Hurokán.SK
 Kontaktujte nás na:

  +421 905 585 373
 
  www.hurokan.sk

Zapáchajúce wc

  • Pridané: 01.03.2020

Ak Vaša toaleta zapácha aj mimo prevádzky pravdepodobne sa jedná o netesnosť medzi misou a kanalizačným potrubím alebo ďalší problém. Teraz vynechajme hygienické dôvody, predpokladajme, že zásady hygieny sú dodržiavané.

Ak vylúčime zásahy do systému ako napr. prevŕtanie alebo iné poškodenie potrubia a elementov, stále ostane dosť možností. Stačí úplne maličká dierka a zápachy sa dostanú cez nej do miestnosti. Stačí ak vonku fúka vietor, v miestnosti vznikne malí podtlak alebo v systéme vzniká pretlak* a už nič nezabráni prúdeniu zápachu cez ten malý otvor. Ak sa tá netesnosť nachádza na hornej časti kanal. potrubia, nemusí ani púšťať vodu ale zápach nájde svoju cestu smerom von. Potrebujete zásah odborníka!

Pár príkladov z praxe:

Stáva sa, že chybou vulkanizácie tesniaci krúžok pod vplyvom kontinuálneho pnutia sa oddelí na tom naj slabšom mieste... ak je tá trhlina hore nemusí púšťať vodu ale zápach áno. problémom je, že sa to dá odhaliť až po demontáži a dôkladnej kontrole.

Môže za to aj maličká časť piliny ktorá sa zasekne pod tesniaci krúžok, ten totiž je ošetrený vlhkým mazivom kvôli jednoduchšej montáži, pilinka sa prilepí, montážnik to nezbadá a je to... tiež to zistíte pri demontáži.

A nevynechajme ani vážnejšie realizačné problémy!

Stáva sa, že plast praskne pod vplyvom nejakého nárazu, napr. pozdĺž, murár alebo obkladač si to nemusia všimnúť a ak je to miesto len čiastočne zakryté tak šíreniu zápachu nič nezabráni, typické miesta (koncovky, ktoré trčia von zo steny ale videl som aj prasknuté potrubie pri vetracej hlavici)

Pri stavbách sa často šetrí so všetkým a stáva sa, že "sa zabudne" na odvetranie kanalizácie (to je také pokračovanie kanalizácie s otvoreným koncom smerom nahor, napríklad cez strechu, viď. obrázok nižšie). V poslednej dobe sa to na viacerých stavbách snažia nahradiť s vetracími hlavicami, ktoré ale neboli určené pre ten účel a preto nie sú schopné zabezpečiť náhradu odvetrania kanalizácie za všetkých podmienok*!

Pred tým než by ste sa pustili do zásahov a investícií, skontrolujte či Vaša žumpa, alebo kanalizácia nie je plná alebo upchatá! Kanalizácia s obmedzením nemusí fungovať správne aj keď je realizovaná podľa adekvátnych technických noriem.

Samostatný bod by som venoval materiálu. Bohužiaľ niektoré izolačné materiály časom majú tendenciu na zmrštenie... ako napríklad tzv. silikóny, po 1-3 rokoch stratia na objeme, ak boli takým spôsobom použité, ich zmrštenie má za následok netesnosť. Za štandardných podmienok sa pri kanalizáciách sa nepoužívajú ale stáva sa, že majiteľ alebo odborník provizórne chce zachrániť vzniknutý problém a takto to ostane. To môže byť časovanou bombou.

Ak tá toaleta zapácha len počas používania, na to je HUROKÁN, odsávač zápachov z toaletnej misy. Hurokán je zariadenie, ktoré zabezpečí aby Vaša kúpeľňa alebo toaleta bola úplne bez zápachov! Ďalej kliknite sem!

*pri naplnenej kanalizácii alebo žumpe (dočasné zvýšenie vody kvôli poveternostným podmienkam alebo nevytiahnutá žumpa), kde voda síce pomaly odteká, ale vzduch už nemôže prúdiť kvôli absencii odvetrania. Vtedy môže vzniknúť pretlak...(vplyv tepla, usadenín a rôznych organických materiálov...ale môže to zapríčiniť aj extrémna hladina vody v systéme, napr. zápcha)